-

an24

Komentarze użytkownika

@Jak Zygmunt III wyobrażał sobie partnerstwo wschodnie, czyli o zasadniczej różnicy perspektyw (12 września 2018 18:24)

Czy autor w tej książce podaje, ile Anglicy mieli pieniędzy z handlu na Bałtyku, ile z Morza Śródziemnego a ile z lądowego szlaku (handlu) - dzięki kontrolowaniu Rosji. 

Musimy sobie też odpowiedzieć na pytanie, czy Zygmunt III miał pełną świadomość tego, ile anglicy mają z tego handlu pieniędzy, także co zaoferował bojarom? 

Anglikanizm roztoczył opiekę swoją nad prawosławiem, ciekawe jak sobie wyobrażali ten kościół wschodni. 

Ile Londyn zainwestował grosza w wyrzucenie Zygmunta III z Moskwy? 

an24
14 września 2018 21:42

@I Ty zostaniesz ruskim agentem! (22 sierpnia 2018 14:03)

Nasz - Polaków problem to niedopuścić do wciągnięcia Polski w jakikolwiek konflikt zbrojny w imię czyiś interesów, a więc pod szyldem np. demokarcji na Ukrainie czy innych tam bzdur propagandowych.

Przypomnę że Ukraina, jak i Białoruś ma granice umowne, czyli takie, które na dziś akceptują mocarstwa i imperia, w tym wypadku Stany Zjednoczone. Trzeba jasno powiedzieć i nieustannie o tym myśleć, że tak jak Węgry (wróciły do katolickiego patrona i odeszły od republiki, czego Polska - ponoć katolicka nie uczyniła i uważa że powstaliśmy umownie dopiero 11 listopada - czy można poważnie traktować taki byt w przestrzeni globalnej, który wpaja takie herezje itp. własnemu społeczeństwu, czyli lęk przed Świętem Polskiej Państwowości), Polska graniczy na wsch ...

an24
24 sierpnia 2018 13:44

@Pełzający zamach stanu, czyli jak oślepić frajerów (23 sierpnia 2018 11:34)

Traktatem z Maastricht, czyli Traktat o UE wszedł w życie 1 listopada 1993 r. Pierwszy filar stanowiły Wspólnoty Europejskie, w ramach których państwa członkowskie przekazały instytucjom wspólnotowym swoje kompetencje w dziedzinach uregulowanych postanowieniami traktatu. Drugi filar - unia polityczna - wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, o której mowa w tytule V Traktatu o Unii Europejskiej. Trzeci filar obejmuje współpracę w dziedzinie sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (unia policyjna i sądownicza). Wszystko zostało potwierdzone w Traktacie Lizbońskim z 2007 a wszedł w grudniu 2009, czyli już po 17 września 2009 r. Podpisanie traktatu - co za zbieg okoliczności - 13 grudnia 2007 roku. Przypomnę, że Irlandczycy chodzili dwa razy d ...

an24
24 sierpnia 2018 13:14

@Kto przymierza się do likwidacji państwa polskiego? (2 maja 2018 16:10)

FED powstał w 1913 wolą elit politycznych. Zapadła decyzja, że trzeba się rozprawić z Niemcami bo za mocno się na czoło wysunęły. Zaczeły tą rywalizację wygrywać. O ile dobrze pamiętam 7 czy 8 centów z każdego wyemitowanego dolara trafia do FED. 

Współcześnie pieniądze mają i Chiny, bez pieniędzy nie da się zbudować mocarstwa a o Imperium nie mówiąc. Oczywiście oni wcześniej w innych dekadach zapędzili ludzi do pracy za maleńkie i głodowe płace. Jest tam kolektywizm, konfucjanizm nie jest religią a systemem etycznym, więc można było to łatwo uczynić.   

an24
4 maja 2018 23:30

@Kto przymierza się do likwidacji państwa polskiego? (2 maja 2018 16:10)

Myślę, że nie tylko. Brak republikanizmu to jest podstawa, czyli to wspólnota polityczna Ich powinna wybierać np. co 3 lata - zachowując pełną kontrolę. Wspólnota powinna decydować o rostrzgnięciu - czyli ława przysięgłych, zaakceptowana przez strony postepowania. Nie 1 czy 3 osoby (jak jest obecnie) ale z tej 12 za każdym razem musi być 9 za. Pozatym prokurator musi być pozbawiony prawa apelacji - czyli odwołanie w naszym przypadku jednego urzędnika państwowego do innego.
W Polsce to PAŃSTWO decyduje o winie lub braku winy a nie wspólnota polityczna. Jakie państwo to potem takie wyroki. Stad się bierze zwrot powszechny w Polsce, idzie się do sądu po wyrok a nie sprawiedliwość. 
Ławy wymuszają również rozprawę dzień po dniu góra kró ...

an24
3 maja 2018 10:46

@Kto przymierza się do likwidacji państwa polskiego? (2 maja 2018 16:10)

Może jesteś stałym bywalcem jakiegoś. Coś bierzesz, czy z własnej woli. Aut. 

an24
3 maja 2018 00:57

@Kto przymierza się do likwidacji państwa polskiego? (2 maja 2018 16:10)

To nie czytaj, nikt nie zmusza. 

an24
2 maja 2018 22:25

@Kto przymierza się do likwidacji państwa polskiego? (2 maja 2018 16:10)

Panie Osiejuk, czyżbyś chciał donieść, że budując ten marksizm, tak dużo Pan jaboli wypił iż siarka wyrzarła resztki mózgu? 
Rozumiem Pana zamiłowanie do tej kultury anglosaskiej, która uważa iż wszystko jest Jej i tą złość do Wilemożnych Panów.
Wie Pan, co skrócę Panu meki intelektualne i moralne na tym blogu, na tej Szkole Nawigatora. 
Tak po szlachecku, mimo żem nie szlachcic ale dzięki temu dziedzictwu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, każdy może się do tego odwołać i utożsamić, nawet taki miłośnik pół litra i aspirant marksistowski Uniwersytetu Marksa i Engelsa, tego Darwinizmu i Determinizmu. Pan sobie mogłeś pracować w tym marksizmie za te pół litra, ale to już nie marksizm. Epoki się Panu pomyliły. 
Wyjazd mi z ...

an24
2 maja 2018 20:19


@Luter i Naczelnik się mylą. Królestwo Boże da się budować na ziemi. (7 kwietnia 2018 20:58)

Dobrze, że z Tobą jest wszystko Ok. Skoro Panu nie przeszkadza socjalizm i budowanie na etyce sytuacyjnej Naczelnika, to jest nie mój problem. Może dlatego, że tak aspirowaliście na ten uniwersytet marksitowski w PRL-u.
Nie zemną takie numery panie Osiejuk. Zachowaj Pan te uwielbienie i nieomyślnosć Prezesa, dla siebie. 
 

an24
8 kwietnia 2018 11:33

@Wielki Czwartek w Rzeczypospolitej Obojga Narodów (29 marca 2018 20:15)

Kukiz jest we wsztstkich badaniach drugim wyborem zarówno dla elektoratu PO, jak i PiS, więc bazę ma. Ale ja mam z nim jeden problem, nie wiem czy On te błędy popełnia dlatego że, tak małe ma pojecie o marketingu politycznym (nawet nazwa bloku czy partii) czy jednak jak w przypadku pozostałych naczelników posiada "oficera prowadzącego" (tak podejrzewam ale może jest to moje błędne podejrzenie). 

Myślę, że jak Prezydent Duda wróciłby do tego obrzędu w RON, to byłby jasny sygnał dla całego świata, do czego Polska wraca. Kukiz myślę że jest w stanie to uczynić o co tzw. polityków zakonu, Solidarnej Polski i gowinowców, nawet nie podejrzewam. 

Ziobro gdyby lepiej czuł republikanizm wypełniony personalizmem, wiedziałby, że w Tridu ...

an24
30 marca 2018 09:55

@„Myśmy wszystko zapomnieli....” (25 lutego 2018 18:15)

Koszmar może być inne, że to co stało się we wrześniu 1939 z państwem polskim. Koszmarem jest że za guru polskiej prawicy - jedynego reformatora i wspaniałego Naczelnika zrobiono z człowieka, której współpracownikiem jest sekretarka Jaruzelskiego (mam wrażenie coś w rodzaju łączniczki) i ten guru polskiej prawicy, ponoć niezwykle inteligentny nie widzi w tym problemu. Ten koszmar jest uwłaczający naszej inteligencji, podobnie jak Ci wszyscy "opozycjoniści" biegający po tzw. zachodnich i izraelskich ambasadach od lat osiemdziesiątych. Potem im różen służby przypominają skąd im nogi wyrastają i komu mają służyć. 
Powtarza się koszmar Marcinkiewicza, potem kandydata na kandytata Glińskiego - który nie widzi potrzeby aby wydać wspomienia i pamięt ...

an24
25 lutego 2018 23:17

@Co się porobiło w tym Izraelu? (5 lutego 2018 14:36)

Największe doświadczenia w robieniu prowokacji mają Brytyjczycy. Zbudowali Imperium. Sierżant jest poddanym JKM. 
Natomiast żydzi poparli protestatntyzm, mimo że Ich mordowali. Największym wrogiem Ich jest Watykan i Kościół Katolicki, przeciwko nim są w stanie dogadać się z każdym. 
Dobre jest również to, że Rosja nas nie atakuje. Oznacza to, że NJS będzie. Jest mozliwość bezpośredniego porozumienia się. Chiny zawsze były przeciwnikiem eurokochozu od Władywostoku po Lizbonę, co swego czasu opowiadał minister AM. Trzeba być idiotą aby na coś takiego wokół swoich granic pozwolić.
A to oznacza, że za chwilę rura zmięknie i Amerykanom. 
Jazda się zaczyna. 
Żydzi chcą partycypować w NJS, ale na to nie powinno być zgody Polski. Chodzi też o kamie ...

an24
5 lutego 2018 21:16

@Co się porobiło w tym Izraelu? (5 lutego 2018 14:36)

Jeżeli jak to było w przypadku II RP, PRL-u, III RP - państwo nie posiada doktryny politycznej - czyli nie posiada sensu dla którego ma istnieć, to jest stworzone w wyniku gry i interesu mocarstw. Jest wypadkową tej gry. W związku z tym wszystkie instytucje państwa nie dążą do realizacji celów wynikających z doktryny politycznej, a jedynie realizują interesy tych, którzy dadzą więcej. Do wystąpienia pani ambasador niektórym budowniczym w PiS wydawało się, że będą realizować izraelsko (czyli m.in. potomków tych co budowali do 68 roku w Polsce marksizm) - anglosaskie interesy i to im zapewni sukces osobisty i ogólny. To zostało wysadzone w powietrze w związku z wystapieniem pani ambasador i potwierdzeniem słów przez Izrael ustami pana Prem ...

an24
5 lutego 2018 15:32

@Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział.... (4 lutego 2018 18:26)

Jeszcze tak jedno. 
 

26 marca 1942 r. w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau (Oświęcim), Niemcy rozpoczęli masową eksterminację ludności żydowskiej. W tym dniu do obozu przyszedł pierwszy transport 1 tys. Żydów ze Słowacji i 1 tys. Żydówek z obozu koncentracyjnego Ravensbruck. Żydów z transportów kierowano bezpośrednio, bez rejestracji i ewidencji, do komór gazowych. 7 kg gazu Cyklon-B wystarczało do uśmiercenia 1.500 ludzi. Ciągle "pracowały" (mordowały) tutaj cztery komory gazowe. Ciała masowo palono w czterech krematoriach. Dokładna liczba ofiar jest nie do ustalenia, gdyż dane były zacierane przez SS. Prawdopodobnie w Auschwitz-Birkenau zginęło 1.135.000 Żydów. Równocześnie obóz Auschwit ...

an24
5 lutego 2018 13:32

@Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział.... (4 lutego 2018 18:26)

Do fragmentu, dobra wiadomość że tej pałki antysemityzmu nie użyły ani przywódcy Rosji, ani Chiny, ani Stanów Zjednoczonych. Zwłaszcza, że militarnie Chiny wchodzą do Afganistranu (będą budować tam bazę wojskową). 

 

an24
5 lutego 2018 13:02

@Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział.... (4 lutego 2018 18:26)

Przerażające, jaki kaliber polityków przygotowali nam uczniowie towarzysza Wojciecha (choć chciałbym aby IPN przeprowadził badania DNA, czy to na pewno towarzysz Wojciech a nie jakaś matrioszka). 
Ich aspiracje polegają na tym aby być "kimś" w kolonii. Żadna podmiotowość im się w głowach nie mieści. Cóż to za przyjemność żyć w kolonii czy nadzorować i kontrolować (w tym nagradzać i karać) "niewolników". Życie się nie kończy z chwilą śmierci na ziemi. Powinni wiedzieć przynajmniej Ci, co się uważają za katolików, że człowiek w momencie poczęcia - Pan Bóg daje w tym momencie duszę - rodzi się do życia wiecznego. 
Natomiast gdybym był na miejscu Morawieckiego zarządał bym dymisji ministra sprawiedliwości i szefów sł ...

an24
5 lutego 2018 12:54

@Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział.... (4 lutego 2018 18:26)

qwerty
A niech by to się przydarzyło nie sędziemu tylko szaraczkowi. Brak tych działań świadczy o obronie porozumień okragłostołowych. 
Kłania sie błędna w stosunku do Orbana polityka JK nie ujawnienia umów międzynarodowych wynikających z Konsnsusu Waszyngtońskiego, co zostało przełożone na "polski" w Magdalence i okragłym stole oraz wstapienia do UE. To też nie działa na korzyśc JK. 

A poza tym Eska ma rację, konferencją powinna być w bloku nr 11 Auschwitz-Birkenau. Ale minister Suski i Dworczyk na to nie wpadł. Powinien tam jeszcze siedzieć tłumacz, a Premier powinien mówić w języku polskim, a tłumacz wszystko tłumaczyć. 

Największy problem, to że nasi politycy nie chcą nauczyć sie polskiej historii (w tym I RP) od nowa, nie według ...

an24
4 lutego 2018 21:58

@Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział.... (4 lutego 2018 18:26)

Nazwiska Polaków, którzy mordowali - niech Izrael poda. 

an24
4 lutego 2018 21:05

@Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział.... (4 lutego 2018 18:26)

Jest oczywistą - oczywistością, że Prezydent Andrzej Duda powinien podpisać ustawę, im szybciej tym lepiej. 
Jeżeli JK i MSZ i pozostali członkowie rządu nie spodziewali się tego ataku, to znaczy iż nie nadają się do polityki. 
Jakiś czas temu napisałem, zobaczymy kto użyje pierwszy pałki antysemityzmu wobec Polski.

Okazało się, że uczynił to nie Prezydent Rosji czy USA czy Chiny (i to jest bardzo dobra wiadomość), ale uczynił to Izrael ustami ambasador i Premiera Binjamin Netanjahu. Bardzo dobrze, że stało się to co się stało. Wiemy na czym stoimy. 

Nie możemy dopuścić do sytuacji (na co też zwracam od bardzo dawna), aby nas zaszeregowali w szmrace barbarzyńców i oprawców Żydów. Będzie miało to swoje kosnsekwencje od wewnątrz i zewnątrz ...

an24
4 lutego 2018 21:01

Strona 1 na 2.    Następna